Choď na obsah Choď na menu
 


2. 12. 2018

Advent 2018 s KBS

Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle do projektu Advent s Konferenciou biskupov Slovenska. Projekt bude trvať od 2. decembra (Prvej adventnej nedele) do 24. decembra 2018. Ide o myšlienky, ktoré vytvoril tím projektu. Priamo nadväzujú na evanjelium dňa.

Cieľom projektu je pomôcť všetkým, ktorí prejavia záujem, spoločne sa duchovne pripraviť na slávenie Vianoc. Tí, čo nemajú prístup na internet, môžu projekt podporiť svojou modlitbou, pôstom alebo inými skutkami milosrdnej lásky. Pozvaní sú k tiež k skutkom telesného milosrdenstva.

Advent je očakávaním narodenia Ježiša. Je to čas, kedy sa môžeme pripraviť na túto významnú udalosť, ktorú nazývame Vianoce. Advent znamená pre nás výzvu k prebudeniu, výzvu neprespať veľkú príležitosť, ktorá sa nám núka, aby sme prestúpili z tmy do svetla, z noci do dňa. V mnohých krajinách na svete sa Adventu nevenuje veľká pozornosť, lebo Advent nedokáže priniesť komerčný úspech ako Vianoce. Postupne sú ľudia v západnom svete unavení prebytkom a konzumom a znovu objavujú pravý zmysel Adventu a Vianoc. Je dôležité, aby sme využili Advent pre osobný rast.

 

mail-11.png

img_3279.png 

mail-10.png

 

mail-9.png

img_3278.png 

img_3276.png

mail-8.png 

mail-7.png

img_3268.png 

mail.png

img_3238.png 

unnamed.png

 

mail-5.png

 

mail-6.png

 

mail-4.png

mail-3.png

mail.png