28. 4. 2019

Misijná púť detí v Levoči 2019

Celodenné podujatie pre deti, ktoré má charakter púte. Program tvoria putovanie, piesne, katechéza a spoločná sv. omša. Misijná púť detí je príležitosťou poďakovať koledníkom Dobrej noviny za ich vianočné koledovanie. eRko organizuje púte detí v spolupráci s diecézami, na ktorých území sa nachádzajú pútne miesta.

web-misijne-pute-deti.png

Organizačné info:

Obetný dar

Školské pomôcky (písacie potreby, zošity, obaly, farebné papiere,…), ktoré poslúžia deťom v núdzi v Spišskom regióne.

Doprava/Cestovné:

Pre členov eRka dopravu objednáva regionálny koordinátor v spolupráci so ZOF, keďže časť nákladov je hradená z dotácie z Ministerstva Školstva. Druhú časť dopravných nákladov hradia pútnici*.

Ostatné farnosti si dopravu zabezpečujú vo vlastnej réžii.

V prípade spoločnej trasy a voľných miest v autobuse sa samozrejme vieme dohodnúť.

*Cestovné niekde hradí farnosť, niekde mesto, sponzor, niekde sa skladajú.

Účastnícky príspevok:

Len 0,50 €/ pútnik. Iné dobrovoľné príspevky sú vítané

Príspevok zabezpečí, že okrem nákladov spojených s organizáciou (WC, materiál, technické zabezpečenie,…), deti dostanú malý darček.

+ cestovné *

Kontakt:

0910 336 684 , misijnaputle@erko.sk

Program v Levoči:

8:30 – príchod a začiatok putovania (cestou na Mariánsku horu budú stanovištia s eRkármi)

10:00 – základné informácie pod poľným oltárom

10:15 – stanovištia s kňazmi a bohoslovcami

11:15 – spoločný moderovaný program

12:00 – obed z vlastných zásob v skupinkách a možnosť sv. spovede

12:30 – modlitba ruženca za pokoj

13:00 – sv. omša

Stiahni si: Pozvánka do Levoče pre vaše deti (pdf, 852 KB) , Pokyny_MPD_Levoča_2019 (pdf, 936 KB)