Pôst 2019 s Konferenciou biskupov Slovenska

POZVANIE K PROJEKTU

Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle do projektu Pôst s Konferenciou biskupov Slovenska. Projekt bude trvať od 6. marca 2019 (Popolcovej stredy) do 21. apríla 2019. V tomto čase budú môcť záujemcovia získať každý deň e-mail myšlienku s fotografiou.

Ide o myšlienky, ktoré vytvoril kňaz Žilinskej diecézy Ľubomír Majtán. Dotýkajú sa vzťahu: Katolícka cirkev a ... (rôzne otázky). Tento štýl bol podnietený zisteniami, že mnohí (aj veriaci) ľudia majú skreslenú predstavu o Cirkvi, alebo sa chcú skutočne dozvedieť, čo katolíci tvrdia veria. Ako inšpirácia poslúžil autorovi myšlienok nedávny Záverečný dokument zo synody o mládeži (Documento finale) s prihliadnutím na blížiaci sa Národný pochod za život 2019 a jednotlivé zamyslenia sa snažil zatriediť podľa evanjelií, ktoré sa čítajú v dané dni Pôstneho obdobia 2019.

Cieľom projektu je pomôcť všetkým, ktorí prejavia záujem, spoločne sa duchovne pripraviť na slávenie Veľkej noci. Tí, čo nemajú prístup na internet, môžu projekt podporiť svojou modlitbou, pôstom alebo inými skutkami milosrdnej lásky. Pozvaní sú k tiež k skutkom telesného milosrdenstva.

AKO SA REGISTROVAŤ?

Zaregistrovať sa dá na TOMTO MIESTE. Stačí uviesť meno a e-mail. Vďaka registrácii získate bezplatne každý deň do svojho e-mailu myšlienku. Tí, ktorí sa zapojili do posledného z projektov (v advente 2019), sú už v novom automaticky prihlásení.

KTO PROJEKT ZASTREŠUJE?

Ide o projekt Konferencie biskupov Slovenska. Zastrešuje ho Tlačová kancelária KBS (Michal Lipiak, Peter Zimen). Myšlienky pripravil kňaz Žilinskej diecézy Ľubomír Majtán. Graficky spolupracoval Ľubomír Valient z Považskej Bystrice a Zuzana Vandáková zo Zvolena.

V podobnom duchu sa koná už po 13-krát. Projekt nadväzuje na podobné projekty z minulosti.

post2019.jpg.png