Choď na obsah Choď na menu
 


S Rádiom Lumen na púť do Krakowa

___big_9320678657_a8c946e090_k2.jpg

Sanktuárium Božieho milosrdenstva v Krakove je významným pútnickým miestom v Poľsku. Ročne ho navštívia tisíce pútnikov z celého sveta. Sanktuárium sa nachádza v objekte kláštora Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva, ktorý vznikol v roku 1891. V 30. rokoch minulého storočia tu žila sestra Faustína Kovalská, prostredníctvom ktorej Kristus odkázal Cirkvi a svetu posolstvo o Božom milosrdenstve.

V areáli sa taktiež nachádza kaplnka, v ktorej je umiestnený obraz Božieho milosrdenstva či relikvie sv. sestry Faustíny, ktorá bola beatifikovaná 18. apríla 1993 a vyhlásená za svätú 30. apríla 2000.

Rádio Lumen aj tento rok organizuje púť na toto miesto milostí. Hlavným celebrantom a zároveň kazateľom bude generálny riaditeľ rádia otec Juraj Spuchľák. Hudobným hosťom bude Monika Kandráčová. Mottom je: Priateľstvo s Kristom a hlboký vzťah k Cirkvi – cesta k slobode bez hriechu. Púť sa uskutoční v sobotu 4.5. 2019

Pozrite si podrobný program:

 

krakow-plagat.jpg