Choď na obsah Choď na menu
 


29. 11. 2020

Advent 2020

advent_congregatiojesu.png

POZVANIE K PROJEKTU

Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle do projektu Advent s Konferenciou biskupov Slovenska. 

Projekt bude trvať od 29. novembra (Prvej adventnej nedele) do 24. decembra (Štedrého dňa). Tentokrát bude projekt spojený s iniciatívou farnosti misionárov Saletínov v Považskej Bystrici na sídlisku Rozkvet, ktorá pozvala všetkých do Adventnej výzvy. 

Všetci, ktorí výzvu príjmu, majú na každý deň dve úlohy - prečítať si Evanjelium daného dňa a pomodliť sa na úmysel daného dňa (Otče náš, Zdravas´, Sláva Otcu). Úmysly s úryvkom daného Evanjelia bude súčasťou obrázka, ktorý dostanú všetci prihlásení na e-mail. 

Cieľom projektu je pomôcť všetkým, ktorí prejavia záujem, duchovne  sa pripraviť na Vianoce. Tí, čo nemajú prístup na internet, môžu projekt podporiť svojou modlitbou, pôstom alebo inými skutkami milosrdnej lásky. Pozvaní sú k tiež k skutkom telesného milosrdenstva.

AKO SA REGISTROVAŤ?  

Zaregistrovať sa dá na TOMTO MIESTE. Stačí uviesť meno a e-mail. Vďaka registrácii získate bezplatne každý deň do svojho e-mailu myšlienku. Tí, ktorí sa zapojili do posledného z projektov (v pôste 2020), sú už v novom automaticky prihlásení. 

KTO PROJEKT ZASTREŠUJE?

Ide o projekt Konferencie biskupov Slovenska. Spolupracuje s Farnosťou Saletínov v Považskej Bystrici. Projekt zastrešuje Tlačová kancelária KBS (Michal Lipiak, Peter Zimen). Myšlienky graficky spracoval Ľubomír Valient z Považskej Bystrice. V podobnom duchu sa koná už po 16-krát. Projekt nadväzuje na podobné projekty z minulosti. 


advent1.png

 

Bdejte, lebo neviete, kedy príde pán domu (Mk 13, 33 - 37) 

Majte sa na pozore, bdejte, lebo neviete, kedy príde ten čas. Je to tak, ako keď človek odcestuje: opustil svoj dom, svojim sluhom odovzdal moc, každému určil prácu a vrátnikovi prikázal bdieť. Bdejte teda, lebo neviete, kedy príde pán domu: či večer, či o polnoci, či za spevu kohúta alebo ráno. Aby vás nenašiel spať, keď príde nečakane! A čo hovorím vám, hovorím všetkým: Bdejte!"


Pomodlite sa (Otče náš, Zdravas', Sláva Otcu) na úmysel: Za požehnaný čas adventu