Choď na obsah Choď na menu
 


Prvé sväté prijímanie

 

INFORMÁCIE O SVIATOSTI PRVÉHO SVÄTÉHO PRIJÍMANIA
 
  • Prvé sv. prijímanie sa deťom vysluhuje vo veku minimálne 8 rokov, t.j. v treťom ročníku ZŠ. Príprava na prijatie sviatosti sa koná na hodinách náboženstva vo všetkých troch ročníkoch, preto je potrebné, aby dieťa chodilo na náboženstvo od prvého ročníka základnej školy. Bez navštevovania náboženstva nie je možné dieťaťu udeliť túto sviatosť. K tejto príprave je potrebná aj pravidelná návšteva bohoslužieb, najmä sv. omší a farská katechéza.
  • Dospelí, ktorí sa rozhodli prijať sviatosť eucharistie sa prihlásia na farskom úrade, kde sa na ďalšom postupe dohodnú s kňazom.
  • K prijatiu sviatosti eucharistie je potrebné mať sviatosť krstu. Preto deti pokrstené mimo farnosti potrebujú mať potvrdenie o prijatí sv. krstu. Prosím rodičov, aby ho kňazovi doložili.