Choď na obsah Choď na menu
 


14. 4. 2024

CARLOVA KVAPKA KRVI

Pozývame niekoľkonásobných, no najmä prvodarcov krvi ako aj širokú verejnosť na celodiecézne podujatie pod názvom CARLOVA KVAPKA KRVI pri príležitosti  33. výročia narodenia Bl. Carla ACUTISA – prvého mileniála, ktorý bol vyhlásený za blahoslaveného.

carlova_kvapka_2024-724x1024.jpg

„Svätým môžeš byť aj ty. Je potrebné po tom túžiť z celého srdca. Ak po tom ešte netúžiš, treba o to s vytrvalosťou prosiť Pána.“  C. Acutis

Program:

9.00 hod. Svätá omša
Konkatedrála Sedembolestnej Panny Márie v Poprade
Celebruje spišský diecézny biskup Mons. František TRSTENSKÝ

8.00 – 11.30 Výjazdový odber krvi
Pastoračné centrum RKF Poprad, Nábrežie Jána Pavla II č. 15

8.00 – 14.00 Vystavenie relikvie Bl. Carla Acutisa
Konkatedrála Sedembolestnej Panny Márie v Poprade

! Dôležité upozornenie ! :

Z dôvodu denných kapacitných obmedzení spracovateľského centra krvi v Košiciach je počet odberov limitovaný, preto v prípade záujmu o darovanie je nevyhnutné vyplniť formulár TU >>

 

Povzbudzujeme darcov, ktorí sa v deň konania podujatia nemôžu odberu zúčastniť, aby využili možnosť darovania krvi v ktoromkoľvek odbernom pracovisku NTS SR – všetky informácie i kontakty nájdete na web stránke NTS SR
https://www.ntssr.sk/

 

PREČO DAROVAŤ KRV

Darovanie krvi je skutočným „darom života“ , ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok. Jeden odber krvi môže zachrániť až tri ľudské životy

  • Krv je nevyhnutná k životu.
  • Krv sa nedá ničím iným nahradiť.
  • Krv sa dá získať len darovaním.
  • Každé dve sekundy niekto potrebuje krv.