Choď na obsah Choď na menu
 


21. 1. 2024

Diecézny výstup mladých 27.január 2024

Ako už býva zvykom, aj túto zimu sme sa rozhodli zorganizovať Diecézny výstup mladých. Naším cieľom sa tentokrát stane Popradské pleso.

Náročnosť túry: 2/5 (mierna)

Trvanie: 4 hodín (Štrbské Pleso – Popradské pleso – Štrbské Pleso)

Stretneme sa v sobotu 27.1.2023 o 8:00 pri zastávke zubačky na Štrbskom Plese. Predpokladaný návrat späť je o 13:00.

Čo si so sebou vziať?

Dobrú obuv do hôr, teplé oblečenie, niečo pod zub a tekutiny (najlepšie teplý čajík) na 4 hodinovú turistiku. Veľkými pomocníkmi sú aj mačky (nesmeky) a trekingové paličky (čekan), nakoľko horský terén v zime býva náročný. Nezabudnite si pribaliť dobrú náladu a chuť spoznať nových ľudí.

Ak sa nemáte ako v sobotu dostať na Štrbské Pleso a toto je jediný dôvod, ktorý by vám bránil prísť, príďte k nám do Važca a dopravíme vás tam. Ponúkame vám možnosť prespať v centre vo Važci z 26. na 27. 1. 2023. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na kristina.komisia@gmail.com.

Ak máte viac než 18 rokov, musíte si vybaviť vysokohorské poistenie (napr. UNION online), účastníkom do 18 rokov prepláca prípadné výdavky na záchrannú akciu štát.

V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás môžete obrátiť prostredníctvom mailu kristina.komisia@gmail.com

P. S. Výstup je určený pre mladých vo veku od 15 rokov. Účastníci pod 18 rokov musia so sebou priniesť podpísaný informovaný súhlas od zákonného zástupcu, preto nám v prípade záujmu o účasť maloletých osôb napíšte na kristina.komisia@gmail.com a my vám následne pošleme toto tlačivo na vyplnenie a podpísanie.

diecezny-vystup.jpg