13. 3. 2021

LITURGIA DOMÁCEJ CIRKVI – 4. PÔSTNA NEDEĽA

Obdobie boja s pandémiou je dlhé a únavné pre každého. Božia prozreteľnosť nás chce v tejto situácii naučiť mnohým veciam. Jednou z nich je čerpať silu do života zo zdrojov, na ktoré sme možno popri bežnom živote viery zabúdali.

family-praying-800x445.jpg

Keď nemôžeme sláviť sv. omše a prijímať Eucharistiu, môžeme a máme žiť z Božieho slova, z toho, ktoré sa stalo telom. Rovnako zo sviatosti krstu, birmovania, kňazi zo sviatosti kňazstva a manželia so svojimi rodinami zo sviatosti manželstva. Ježiš je živo prítomný cez túto sviatosť a povoláva žiť misiu v rodine a následne v Cirkvi a vo svete. Berme tento čas ako príležitosť ešte viac sa priblížiť k Nemu, učiť sa ho milovať a dôverovať mu. Je tu príležitosť sledovať sv. omše online a aspoň takto ostať v kontakte so svojimi duchovnými pastiermi a oni sú takto v kontakte s vami. Avšak nezabudnime, že spoločná aktívna modlitba – prežívaná v živej viere – je dôležitým prostriedkom, ako sa posvätiť, ba možno povedať, že lepším prostriedkom ako dlhodobé pozeranie na obrazovky TV či PC.

Materiály k domácej liturgii si môžeš pozrieť aj stiahnuť kliknutím na tento odkaz:

4. pôstna nedeľa – pdf

4. pôstna nedeľa – word