27. 11. 2022

Liturgia domácej cirkvi pri adventnom venci 2022

Farár a dekan v Kežmarku prof. František Trstenský pripravil aj tento rok pre všetkých záujemcov Liturgiu domácej cirkvi pri adventnom venci. Jej súčasťou je postupné zažatie štyroch sviec, ktoré majú svoje konkrétne názvy.

Prvou je svieca nádeje, pri ktorej prosíme o kresťanskú nádej pre nás i pre celý svet. Druhou je svieca pokoja, pri ktorej sa modlíme za pokoj na celom svete, zvlášť na Ukrajine. Pri tretej svieci, ktorá je svieca radosti, prosíme o pravý pokoj do našich sŕdc. Napokon pri zažatí štvrtej sviece, ktorá sa volá svieca lásky, žiadame, aby v našich srdciach zavládla Božia láska.

„V dnešnom uponáhľanom svete môže byť adventný veniec miestom, kde sa celá rodina stíši, stretnú sa susedia a priatelia pri spoločnej modlitbe a čítaní Božieho slova. Vytvoria tak spoločenstvo, ktoré si pripravuje srdcia  aj mysle na Pánov príchod,“ približuje liturgiu domácej cirkvi kežmarský dekan.

Všetci záujemcovia si túto pobožnosť môžu stiahnuť NA TOMTO ODKAZE.

rodinna-poboznost.jpg