Choď na obsah Choď na menu
 


13. 3. 2021

Pomoc migrantom a utečencom

Návšteva pápeža Františka v Iraku (5. – 8. marec 2021) opäť upriamuje pozornosť nielen katolíkov celého sveta na situáciu našich bratov a sestier, žijúcich v krajinách Blízkeho východu, ktorí žijú v skutočne náročných podmienkach z dôvodu dlhotrvajúcich ozbrojených konfliktov a nestabilnej spoločensko-ekonomickej situácii hlavne v Iraku a v Sýrii.

plagat2021.jpg

Konferencia biskupov Slovenska vyhlásila na 5. pôstnu nedeľu, 21. marca 2021, zbierku na pomoc prenasledovaným kresťanom a utečencom, ktorej cieľom je podporiť kresťanské komunity a ľudí v núdzi v oblasti Blízkeho východu. Projekty realizuje Slovenská katolícka charita spolu so svojimi lokálnymi partnermi. Viac informácii o projektoch nájdete priamo na webe Charity - https://www.charita.sk/pomoc-utecencom/. 

Uvedomujeme si, že aj mnohí z veriacich na Slovensku prechádzajú z dôvodu pandémie náročným obdobím. Ak vám to však vaša situácia dovoľuje, svoj dar môžete odovzdať počas zbierky v kostole 21. 3. 2021 alebo už dnes poslať na účet Slovenskej katolíckej charity: IBAN SK93 1100 0000 0029 4546 3097.