Choď na obsah Choď na menu
 


26. 6. 2022

Zbierka školských pomôcok už po 13. krát

V lete na školu veľmi nemyslíme, no sú rodiny, ktoré sa na september musia finančne pripravovať už v lete. Aj preto sa Spišská katolícka charita rozhodla zapojiť do 13. ročníka Zbierky školských pomôcok.

Cieľom je naplniť školské tašky žiakov zo sociálne slabších rodín, preto ak máte doma nevyužité ceruzky, farbičky, zošity či iné školské potreby, ktoré sú vašim deťom navyše alebo školskú tašku, z ktorej Vaše deti vyrástli, neváhajte a do 15. septembra ich môžete priniesť do jedného z viac ako 76 zberných miest po celom Slovensku. Ak nemáte cestu okolo, pomôcť môžete aj finančné prostredníctvom účtu SK37 0900 0000 0001 7687 5345, variabilný symbol 2211 alebo online na https://charita.darujme.sk/socialne-stipendium/.

 

Čo darovať?

Písacie potreby, zošity, papiere, rysovacie potreby, výtvarné pomôcky, školské tašky, peračníky, funkčnú elektroniku (tablety, notebooky, telefóny, prostredníctvom ktorých môžu žiaci absolvovať vyučovanie dištančne).

 

Darovať môžete aj elektroniku

Situácia za posledné dva ročníky nás podporila v tom, aby sme zbierku rozšírili aj na elektroniku. Darovať tak môžete aj zachovalé, ale stále funkčné tablety, notebooky, či telefóny prostredníctvom ktorých môžu žiaci absolvovať vyučovanie dištančne.  Touto výzvou apelujeme nielen na jednotlivcov, ale predovšetkým firmy a spoločnosti, ktoré každoročne vyraďujú tisícky zariadení.

Slovenská katolícka charita koordinuje Zbierku školských pomôcok každý rok cez arci/diecézne a eparchiálne charity, ktoré poznajú konkrétne potreby ľudí v obciach či mestách z rôznych regiónov Slovenska. Za 12 rokov fungovania zbierky darovali Slováci deťom približne 150 000 školských pomôcok. Viac informácií nájdete na https://charitapomaha.sk/zbierka-skolskych-pomocok/.

 

Zberné miesta

Zoznam zberných miest stále dopĺňame, ak môže vaša farnosť poslúžiť ako zberné miesto, vyplňte, prosím, stiahnite si tabuľku na tomto linku: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/15fCdqL41KDQpdfGkDpOY9pbv9v93A5nT a po vyplnení ju pošlite na adresu v pätičke.

 

Ďakujem vám za spoluprácu pri tejto zbierke, 

 

S pozdravom, 

Katarína Havrilová

PR oddelenie Spišskej katolíckej charity

katarina.havrilova@caritas.sk, 0910 852 389

krokodil_web_banner.jpg