17. 10. 2020

Misijná nedeľa - 18.október 2020

Najbližšia nedeľa, ktorú budeme sláviť 18. októbra, je Misijná nedeľa. Počas nej ide o tradičný Svetový deň modlitieb za misie. Tento rok ju slávime už po 95-krát.V októbri bola objavená Amerika, preto je tento mesiac mesiacom misií. Ide o symboliku, podľa ktorej misiami chceme objavovať nielen územia, ale ľudí, ktorých chceme priviesťku Kristovi.Aj na Slovensku vidieť biedu, ale v porovnaní s africkými krajinami je neporovnateľná. Pomoc je organizovaná cez cirkev, ktorá chce pomôcť bratom a sestrám, ktorí žijú v chudobných krajinách. Tam sú rovnako kresťania ako na Slovensku.

2. 10. 2020

Mimoriadne sväté omše - núdzový režim

Od 1. októbra 2020 až do odvolania prinesie TV LUX pre svojich divákov sväté omše v mimoriadnych časoch. Od pondelka do soboty ich bude vysielať o 7:00 a 18:30, v nedeľu o 10:00 a 18:30.

1. 8. 2020

Pamätný deň biskupa jána Vojtaššáka

Dňa 4.8.2020 si pripomíname 55. výročie odchodu Božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka do večnosti. Dňa 8.8.2020 o 10.30 hod. v Zákamennom poďakujeme za dar jeho života a požehnanej biskupskej služby.

12. 7. 2020

Časopis KAPITULA 3/2020

Dávame do pozornosti nové číslo diecézneho časopisu KAPITULA.

Loretánske litánie

Z rozhodnutia Svätého Otca Františka budú do Loretánskych litánií pridané tri nové invokácie k Panne Márii. Oslovovaná bude ako „Matka milosrdenstva“, „Matka nádeje“ a „Útecha migrantov“. Prvá invokácia bude zaradená po oslovení „Matka Cirkvi“, druhá po „Matka Božej milosti“ a tretia po „Útočisko hriešnikov“.“

Odpustová slávnosť v Podolínci

Otcovia Redemptoristi pozývajú všetkých na odpustovú slávnosť Panny Márie Matky ustavičnej pomoci v sobotu 27.júna 2020, Kláštorný kostol sv.Stanislava Podolínec, 15.00 hod. modlitba sv. ruženca; 15.30 hod. pobožnosť k Matke ustavičnej pomoci 16.00 hod. slávnostná sv. omša – P. Martin Macko CSsR

Biskupská vysviacka

Doterajší farár a dekan v Kežmarku Ján Kuboš, ktorého v marci pápež František vymenoval za nového pomocného biskupa Spišskej diecézy, prijme biskupskú vysviacku v stredu 24. júna 2020 o 10:00 v v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule. V súvislosti so slávnosťou prinášame niekoľko organizačných pokynov.

11. 6. 2020

Pozvánka na kňazské vysviacky v jednotlivých diecézach Slovenska

Kňazské vysviacky sa chystajú v týchto dňoch v jednotlivých diecézach Slovenska. Pri tejto príležitosti prinášame ich prehľad. Údaje spracovali Katolícke noviny.

29. 5. 2020

Diecézna škola viery

Milí bratia a sestry, v dôsledku mimoriadnych opatrení našich verejných autorít prinášame Vám katechézu "Diecézna škola viery". Jednotlivé dokumenty si môžete pozrieť kliknutím na linku textu alebo prezentácie.

24. 5. 2020

Otvorenie sezóny a požehnanie motoriek

V prísnom režime v sobotu dňa 06. júna 2020 o 11.00 hod na fare pred kostolom sv. Ondreja v Chmeľnici sa bude konať slávnostné otvorenie sezóny s požehnaním motoriek. Srdečne pozývame.