26. 6. 2022

Potrat nie je východisko - Аборт - не выход.

Аборт - не выход. Вместе найдём лучшее решение.
Potrat nie je východisko. Hľadajme lepšie riešenie. Мы поможем Вам. Звоните или пишите. Отвечаем на украинском и русском языках. Pomôžeme vám. Zavolajte alebo napíšte. Odpovedáme v ukrajinskom aj ruskom jazyku. ​Ми тут для Вас.Мы здесь для Вас.Sme tu pre vás.

Kurz Safeguarding 2022/2023

Centrum na ochranu maloletých v Košiciach v spolupráci s Gregorovou univerzitou v Ríme a Teologickou fakultou Katolíckej univerzity v Ružomberku pripravuje projekt SAFEGUARDING: OCHRANA DETÍ A ZRANITEĽNÝCH DOSPELÝCH PRED SEXUÁLNYM ZNEUŽÍVANÍM.

Zbierka školských pomôcok už po 13. krát

V lete na školu veľmi nemyslíme, no sú rodiny, ktoré sa na september musia finančne pripravovať už v lete. Aj preto sa Spišská katolícka charita rozhodla zapojiť do 13. ročníka Zbierky školských pomôcok.

19. 6. 2022

Môžem? Ďakujem. Prepáč.

Pred nami je posledná z prípravných tém na Svetové stretnutie rodín v Ríme, ktoré sa
uskutoční už na budúci týždeň od 22. – 26. júna. Mottom celosvetového stretnutia je
„Rodinná láska: povolanie a cesta svätosti“. Aj touto poslednou témou, prítomnou
v prípravných katechézach chceme prispieť k tomu, aby sa láska v našich manželstvách
a rodinách prežívala v duchu celoživotného povolania, t. j. v duchu kráčania a napredovania
na ceste svätosti. Obsahom dnešného zamyslenia sa sú tri „čarovné slová“ – môžem?,
ďakujem, prepáč – vďaka ktorým sa udržujú, budujú a upevňujú vzťahy v našich rodinách
a to aj napriek ich krehkosti.

28. 5. 2022

Starí rodičia a seniori

Svetové stretnutie rodín v Ríme sa blíži a my pokračujeme v našej príprave naň i na
stretnutia rodín v našich diecézach predposlednou témou. Dnes sa zamyslíme nad darom,
akým sú pre naše rodiny, Cirkev i spoločnosť starí rodičia a seniori.

2. 5. 2022

Rozhlasová púť Staré Hory 2022

K histórii Rádia LUMEN neodmysliteľne patrí putovanie do Krakova. Tento rok sme tam opäť nemohli vyraziť. Pozývame vás na stretnutie na Starých Horách v sobotu 14. mája. Prvá púť Rádia LUMEN do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove sa uskutočnila pred 18 rokmi. Dúfame, že na budúci rok sa v Krakove už opäť zídeme. Tohto roku budeme srdcom pri Božom milosrdenstve na pútnickom mieste Staré Hory. 14.mája 2022 si pôjdeme uctiť Pannu Máriu Starohorskú.

2. 5. 2022

Dni Spišského Jeruzalema 2022

Srdečne pozývame všetkých na 9. ročník duchovno - kultúrneho festivalu Dni Spišského Jeruzalema 2022, ktorý sa bude konať v dňoch 27. - 29. mája 2022 na Spišskej Kapitule v Spišskom Podhradí.

25. 4. 2022

Otvorenie sezóny a požehnanie motocyklov 2022

V sobotu 7. mája bude otvorenie Motorkárskej sezóny. Akcia začína o 13.00 hod. modlitbou pred kostolom sv. Ondreja v Chmeľnici ako každý rok.

5. 3. 2022

2% pre katechézu v Spišskej diecéze

Drahí priatelia, milí podporovatelia, prosíme vás aj tento rok o pomoc formou poukázania vašich 2% pre dielo katechézy v našej diecéze. Tento váš dar je pre nás každý rok veľkou pomocou a zároveň vyjadrením vašej dôvery pre naše úsilie. Týmto spôsobom máte takisto podiel na ohlasovaní evanjelia v našich školách a farnostiach. Úprimne a s pokorou vám za to ďakujeme.

5. 3. 2022

Urobiť lásku normálnou

Boh sa rozhodol, že sa narodí v ľudskej rodine, ktorú vytvoril on sám. Dal jej vzniknúť v jednej zapadnutej dedine na periférii Rímskeho impéria. Nie v Ríme, nie v nejakom veľkom meste, ale na takmer neviditeľnej periférii. Práve tam, na tejto periférii, sa začali najsvätejšie a najlepšie dejiny, dejiny Ježiša medzi ľuďmi!