Choď na obsah Choď na menu
 


Aktuality

Príspevky

13.rozhlasová púť rádia Lumen

Do Krakova putujeme s rádiom Lumen už 13 rokov. Táto púť je najväčšou zahraničnou púťou na tomto mieste. Veríme, že aj tento rok sa viacerí vyberiete na miesto úcty k Božiemu milosrdenstvu. Hlavným celebrantom tohtoročnej púte bude spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka. Lákadlom je tiež hudobná skupina Slnovrat z Bardejova, ktorá vystúpi v popoludňajšom programe. Ich hudbu dobre poznáte aj z vysielania rádia Lumen.
Tešíme sa na Vás v sobotu 6.5.2017 v Krakove - rádio Lumen :-)

 

Pôst s Konferenciou biskupov Slovenska

Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle do projektu Pôst s Konferenciou biskupov Slovenska. Projekt bude trvať od 1. marca (Popolcovej stredy) do 16. apríla 2017 (Veľkonočnej nedele).

 

JÁN PAVOL II. - Spomienka na 1.Slovanského pápeža

Multimediálne dielo, ktoré, svojím námetom a spracovaním, oživí návštevu Sv. otca z roku 1995 ,kedy Ján Pavol II. navštívil Levočskú púť. Spomienky na milovaného pápeža budú ako sprievodná akcia Levočskej púte 2017 a zaspomíname si na svätca a výnimočnú osobnosť súčasných dejín, tentokrát: 28.6.2017 o 18.00 hod na Zimnom štadiónePoprad.

 

Jubilejný rok sv. Martina

Milí bratia kňazi, zasvätené osoby a celý Boží ľud Spišskej diecézy, s pocitom vďačnosti Bohu, Pánovi času a dejín si uvedomujeme svoju identitu Božích detí na základe daru viery a sviatosti krstu, ktorý nás zjednocuje. Uvedomujeme si tiež, že naša spišská partikulárna Cirkev plní svoje poslanie pod mocným príhovorom sv. Martina, biskupa z Tours, ktorý je nebeským patrónom nášho katedrálneho chrámu i celej diecézy. 

 

Spoločenská etiketa v kostole

Pravidlá slušného správania a spoločenskú etiketu by sme mali dodržiavať aj v chráme. Žiaľ, často na to zabúdame. Odpovede na tieto a rôzne iné otázky v oblasti spoločenskej etikety sa dozviete po prečítaní brožúrky "Spoločenská etiketa platí aj v kostole" autorom ktorej je odborníčka na neverbálnu komunikáciu pani Oľga Škvareninová.

 

Modlitba a litánie k Svätému Ondrejovi

Patrónom farnosti Chmeľnica je Svätý Ondrej. Modlitbou a litániami prosme o milosť dobrého života.

 

Biskup Ján Vojtaššák

V úsilí prehĺbiť úctu k Božiemu služobníkovi Jánovi Vojtaššákovi, v nedele, prikázané sviatky a na slávnosti nech sa vo farnostiach spoločne modlia kňazi s veriacimi známu modlitbu za jeho blahorečenie.