5. 4. 2020

Online prenos z kostola sv. Ondreja v Chmeľnici

Nonstop online prenos z kostola sv. Ondreja v Chmeľnici si môžete pozrieť na stránke Youtube.

1. 4. 2020

Slovensko má nového biskupa

Spišská Kapitula 25. marca (TK KBS) Pápež František vymenoval nového spišského pomocného biskupa. Stal sa ním dp. Ján Kuboš, doterajší farár a dekan v Kežmarku. Menovanie nového biskupa je výrazom pastierskej starostlivosti Svätého Otca o dobro veriacich ľudí na Slovensku, aby mu nechýbali dobrí duchovní pastieri, ktorí budú napĺňať poslanie Cirkvi - sprevádzať Boží ľud po ceste k večnému životu. Zároveň je výzvou pre všetkých ľudí, aby novomenovaného biskupa sprevádzali svojimi modlitbami a obetami.

Modlitba Svätého Otca Františka k Panne Márii, uzdraveniu chorých

​Milí veriaci prosíme Vás modlite sa aj Vy spoločne so Svätým Otcom modlitbu za skončenie pandémie a uzdravenie chorých.

26. 3. 2020

Informácie o udelení úplných odpustkov a poznámky ohľadom sviatosti zmierenia

Dňa 19. marca 2020, na základe autorizácie od Svätého Otca Františka vydala Apoštolská penitenciária (kard. M. Piacenza a K. Nykiel) dekrét o možnosti získania úplných odpustkov v čase aktuálnej pandémie.

26. 3. 2020

Usmernenia k vysluhovaniu sviatosti zmierenia

Veľkonočné spovedanie sa v našich farnostiach tohto roku nemôže konať doteraz zaužívaným hromadným spôsobom, ale kňazi spovedajú iba vo svojich farnostiach. Zásadným princípom v snahe postupovať premyslene a pokojne je pokyn zdravotníckych a občianskych autorít, aby sa nezhromažďovali viacerí ľudia na jednom mieste a aby sa maximálne chránili nebezpečenstva prenosu vírusu na seba či na iných ľudí.

21. 3. 2020

Pôst a pokánie

V týchto dňoch zažívame pôstne obdobie. Je iné ako po minulé roky aj vzhľadom na hrozbu koronavírusu. Ako správne prežiť toto obdobie a ako by malo vyzerať pokánie?

21. 3. 2020

Zmena časov sv. omší TV LUX

Vzhľadom k zákazu verejného slávenia bohoslužieb bude Televízia LUX vysielať sväté omše okrem tradičných časov aj v sobotu ráno, v nedeľu večer a v pracovné dni na poludnie. Od pondelka 23. 3. (vrátane) sa menia časy všetkých večerných svätých omší na 18:30 h !!! Pravidelná štvrtková adorácia bude vysielaná z kaplnky TV LUX v bežnom čase vo štvrtok o 20:20 h

11. 3. 2020

Mimoriadne vysielanie TV Lux

8. 3. 2020

Úmysel Svätého otca na mesiac marec

„Za cirkev v Číne, aby vytrvala vo vernosti evanjeliu a rástla v jednote.“ To je úmysel Svätého Otca, ktorý v mesiaci marec šíri v jeho mene „Apoštolát modlitby“ - Svetová modlitbová sieť pápeža.

29. 2. 2020

Pôstna krabička pre Afriku 2020

Celonárodnú zbierku Pôstnej krabičky organizuje Slovenská katolícka charita (SKCH) už deviaty rok. I tentoraz prichádza s príbehom jedného z detí, o ktoré sa stará v charitných centrách v Ugande a Rwande, a s veľkodušným pôstnym odkazom.