27. 11. 2022

Advent 2022

Do zmätku a úzkosti, strachu a neistoty súčasnosti nám zaznieva presvedčivé uistenie o tom, že Pán je blízko a Boží prísľub spásy sa napĺňa. Aj naše oťažené a uväznené srdcia vzbudzujú súcit a milosrdenstvo v srdci Boha a pohýnajú ho, aby zasiahol a ujal sa nás v našej biede a hriechu.

13. 11. 2022

Kurzy prípravy na manželstvo 2023

Ak sa chystáte na svoj svadobný deň alebo o ňom ešte len uvažujete, ak máte plnú hlavu predsvadobných príprav, alebo sa okolo svadobných salónov ešte len prechádzate, urobte pre vašu spoločnú budúcnosť ešte niečo, čo váš vzťah posilní. Dajte vašej vysnívanej svadbe ešte jedno kritérium – kvalitnú prípravu.

13. 11. 2022

Farská púť do Krakova – Vianočné trhy

Prihlásiť sa je možné na pripravený hárok vzadu v kostole do 26. novembra (t.j. sobota). Je objednaný jeden autobus. Jedná sa o celodenný výlet.

2. 10. 2022

Duchovná obnova pre stredoškolákov a starších

Niekedy potrebuje človek vojsť do TICHA - a na nejaký čas odísť z kolotoča tohto sveta. Zamyslieť sa nad svojím vzťahom s Bohom, nad svojim životom, správaním, hodnotami, nad otázkami, ktoré má vo svojom vnútri... (A čas strávený v pokojnom prostredí Spišskej Kapituly ti v tom môže určite pomôcť.)

KURZ SAMUEL

Aby si rozlíšil svoje životné povolanie a upevnil sa vo svojom vzťahu s Bohom. Naším cieľom je vstúpiť spolu s tebou do Božej prítomnosti, aby si vo svetle Božieho Slova, vyučovania a zdieľania, v modlitbe chvál a adorácie, rozpoznával Boží hlas. Kurz ti pomôže pri každodennom krátkom rozjímaní nad Božím slovom a vedením duchovného denníka, správne duchovne rozlišovať.

Duchovná obnova pre mužov/otcov

Pozývame mužov/otcov na duchovnú obnovu od 4. - 6.11.2022 na Spišskú Kapitulu. Duchovným programom nás bude sprevádzať otec Juraj Sedláček, ktorý má dlhoročnú skúsenosť v službe mužom/otcom. Na túto tému publikoval aj niekoľko kníh, ktoré budú aj pre vás k dispozícii.

DIECÉZNY VÝSTUP MLADÝCH NA VEĽKÉ HINCOVO PLESO

Poďte s nami objavovať veľkosť nášho Boha v kráse jeho prírody. Túto jeseň sme sa rozhodli vystúpiť na najväčšie a najhlbšie jazero v slovenskej časti Vysokých Tatier a na Slovensku – Veľké Hincovo pleso (1946 m. n m.)

3. 9. 2022

ON JE ŽIVÝ 2022

Tento rok sa počas On je živý pozrieme na tému pokoja. Ako si v týchto časoch uchovať vnútorný pokoj? Ako ho šíriť a vnášať do rozhovorov a vzťahov? Na On je živý však nebudeme len rozjímať, budeme sa aj rozprávať, zdielať, vytvárať priateľstvá a zabávať sa.

3. 9. 2022

NEZABUDNUTÍ SUSEDIA

Dňa 9.9.2022 Vás srdečne pozývame na celoslovenskú spomienkovú tryznu „Nezabudnutí susedia“ . Program: minúta ticha príhovor preživšej - Eva Mosnáková príhovor arcibiskupa Stanislava Zvolenkého Kadiš - rabín Baruch Myers čítanie mien obetí holokaustu a čítanie mien záchrancov.

22. 8. 2022

Zbierka na Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy

Katechéza je jedným zo základných poslaní miestnej cirkvi a jej hlavný nástroj udržiavania životnosti a sily misijného kvasu v súčasnom svete. Diecézny katechetický úrad je hlavný orgán, prostredníctvom ktorého diecézny biskup, hlava miestneho cirkevného spoločenstva a učiteľ kresťanskej náuky, riadi a usmerňuje katechetickú činnosť Spišskej diecézy.