Príspevky

6. 2. 2022

DIECÉZNY VÝSTUP - CHATA PRI ZELENOM PLESE

/ Rubrika: Aktuality

Poď objavovať veľkosť nášho Boha v kráse jeho prírody. Túto zimu sme sa rozhodli vystúpiť na Chatu pri Zelenom plese (1551 m. n m.). Začíname sv. omšou 19. 2.  2022 (sobota) v rímskokatolíckom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Tatranskej Lomnici o 7:30 hod.

30. 1. 2022

List rektora na Nedeľu Katolíckej univerzity

/ Rubrika: Aktuality

Hoci je naša spoločnosť stále ponorená do prežívania pandémie, ktorá každého unavuje, je načase začať sa vážne zaoberať myšlienkou, do akej spoločnosti sa chceme „prebudiť“, keď pandémia skončí – lebo raz sa tak určite stane. Akú krajinu odovzdáme ďalším generáciám – našim deťom a vnúčatám? Čo tu po nás ostane? Ako chceme spolu vydržať žiť aj o niekoľko (desiatok) rokov?

30. 1. 2022

Ďakovná púť za návštevu

/ Rubrika: Aktuality

Slovenskí biskupi pozývajú veriacich na púť do Ríma, na ktorej chcú spoločne poďakovať za minuloročnú návštevu pápeža Františka na Slovensku (12.-15. september 2021). Audiencia pre slovenských pútnikov u Svätého Otca bude vo Vatikáne v sobotu 30. apríla 2022

16. 1. 2022

Nedeľa Božieho slova

/ Rubrika: Aktuality

Nedeľa Božieho slova, ktorá sa z rozhodnutia pápeža Františka slávi každý rok na Tretiu nedeľu v Cezročnom období, pripomína všetkým pastierom i veriacim význam a hodnotu Svätého písma pre kresťanský život, ako aj vzťah medzi Božím slovom a liturgiou: „Ako kresťania sme jeden ľud, ktorý kráča dejinami, posilňovaný prítomnosťou Pána uprostred nás, ktorý k nám hovorí a živí nás.

16. 1. 2022

Slovensko na kolenách

/ Rubrika: Aktuality

Slovensko na kolenách je modlitebná iniciatíva viacerých kňazov a laikov, ktorí sa chcú každý mesiac stretávať na kolenách v modlitbe pred Pánom. Celá táto myšlienka sa zrodila v modlitbe a túžbe spojiť ochotné srdcia a vstúpiť na pole, ktorého sila je v dnešnom svete málo propagovaná – sila pokánia a modlitby na kolenách. Veríme, že je to Boh sám, ktorý nás všetkých pozýva skloniť sa pred Ním, a preto je tu pozvánka aj pre teba. (Zatiaľ online cez tento web, neskôr veríme, že aj osobne v kostole v Poprade.) Táto modlitbová aktivita je pod záštitou Spišského diecézneho administrátora Mons. Jána Kuboša

29. 12. 2021

Vianočná hudobná koleda 2021

/ Rubrika: Aktuality

Partia ľudí z SOŠ technickej si pre Vás pripravila vianočnú pieseň, prostredníctvom ktorej Vám v mene celého kolektívu SOŠT prajeme požehnané VIANOČNÉ SVIATKY a šťastný NOVÝ ROK 2022. Užite si sviatky v kruhu najbližších!

12. 12. 2021

Kto dá prístrešie Svätej rodine

/ Rubrika: Aktuality

Pobožnosť pre rodiny na 9 dní pred Vianocami. Pobožnosť sa dá využiť aj so stretkom prípadne aj iba v jednej rodine. U nás v Chmeľnici sa bude konať každý deň večer v našom kostole o 19:00 hod online.

27. 11. 2021

Advent 2021

/ Rubrika: Aktuality

Do zmätku a úzkosti, strachu a neistoty súčasnosti nám zaznieva presvedčivé uistenie o tom, že Pán je blízko a Boží prísľub spásy sa napĺňa. Aj naše oťažené a uväznené srdcia vzbudzujú súcit a milosrdenstvo v srdci Boha a pohýnajú ho, aby zasiahol a ujal sa nás v našej biede a hriechu.

27. 11. 2021

Advent 2021 s Konferenciou biskupov Slovenska

/ Rubrika: Aktuality

Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle do projektu Advent s Konferenciou biskupov Slovenska.
Projekt bude trvať od 28. novembra do 24. decembra 2021 (Štedrého dňa). Spojený bude s myšlienkami, ktoré nadväzujú na Evanjelium dňa. Budú v duchu myšlienky Živé Evanjelium: Kráčame s Ježišom. Myšlienky budú obrázkoch, ktorý dostanú prihlásení na e-mail. Cieľom projektu je pomôcť všetkým, ktorí prejavia záujem, duchovne  sa pripraviť na Vianoce. Tí, čo nemajú prístup na internet, môžu projekt podporiť svojou modlitbou, pôstom alebo inými skutkami milosrdnej lásky. Pozvaní sú tiež k skutkom telesného milosrdenstva.

24. 11. 2021

Liturgia domácej cirkvi pri adventnom venci 2021

/ Rubrika: Aktuality

Latinské slovo „adventus“ v preklade znamená „príchod.“ Štyri sviece symbolizujú štyri nedele Adventu. Adventný veniec má tvar kruhu, lebo má pripomínať návrat Pána Ježiša. Zelená farba venca je symbolom nádeje a života v Kristovi, ktorý nikdy nezaniká. Keď zažíname postupne každú nedeľu o jednu sviecu viac, pripomíname si rastúce túžobné očakávanie celého ľudstva na príchod Mesiáša.