24. 12. 2022

Symboly Vianoc zvestujú nádej

„Vianočné symboly, predovšetkým jasličky a ozdobený stromček, nás privádzajú späť k istote, k radosti z vtelenia. K Bohu, ktorý sa stáva dôverným známym: našim dňom udáva rytmus nádeje,“ napísal na svojom Twitteri pápež František minulý rok.

24. 12. 2022

Vianoce vo veršoch Rudolfa Dobiáša

Nadýchnime sa vianočnej atmosféry aj prostredníctvom básne Vianoce z knihy Rudolfa Dobiáša Perličky na slniečku. Nech sú tohtoročné Vianoce požehnané, poetické a veselé pre všetkých.

11. 12. 2022

Ponuka duchovných cvičení

Dom púťnika CBM V Spišskej Novej Vsi ponúka duchovné cvičenia "Nebo - dôvod mojej existencie" - Exercitátor Piotr Lasota SAC.

8. 12. 2022

FESTIVAL DUCHOVNEJ PIESNE

V nedeľu 11. decembra sa o 13:30 hod uskutoční adventný koncert v Rímskokatolíckom kostolíku Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Hraničnom a dňa 11. decembra 2022 o 14:00 hod  tiež v Gréckokatolíckom chráme Matky ustavičnej pomoci v Starej Ľubovni. Prijmite naše pozvanie do obce Hraničné aj do Starej Ľubovne.

30. 11. 2022

Pripravme cestu Pánovi - Advent 2022

Srdečne vás pozdravujeme na začiatku Online duchovných cvičení v Advente, ktoré sú na tému PRIPRAVME CESTU PÁNOVI. Texty duchovných cvičení korešpondujú s dielom 35 Duchovných cvičení pre začiatočníkov podľa svätého Ignáca z Loyoly od autora GUY de JONQUIÉRES, SJ. Tohtoročné meditácie sú pripravené formou krátkych cvičení, ktoré sú zamerané na podporu a rozvoj všímavosti. Sv. Ignác k tomu dáva inštrukciu v Duchovných cvičeniach v bode 2: „nie veľa vedomosti nasycuje dušu, ale vnútorné precítenie a vychutnávanie vecí.“

Liturgia domácej cirkvi pri adventnom venci 2022

Farár a dekan v Kežmarku prof. František Trstenský pripravil aj tento rok pre všetkých záujemcov Liturgiu domácej cirkvi pri adventnom venci. Jej súčasťou je postupné zažatie štyroch sviec, ktoré majú svoje konkrétne názvy.

Pútnický zájazd -BARCELONA-ANDORRA- LURDY- FATIMA – BRAGA - PORTO

Pútnicky program zájazdu - BARCELONA-ANDORRA- LURDY- FATIMA – BRAGA - PORTO  je spojený s každodennou svätou omšou a duchovným slovom!

Advent 2022

Do zmätku a úzkosti, strachu a neistoty súčasnosti nám zaznieva presvedčivé uistenie o tom, že Pán je blízko a Boží prísľub spásy sa napĺňa. Aj naše oťažené a uväznené srdcia vzbudzujú súcit a milosrdenstvo v srdci Boha a pohýnajú ho, aby zasiahol a ujal sa nás v našej biede a hriechu.

13. 11. 2022

Kurzy prípravy na manželstvo 2023

Ak sa chystáte na svoj svadobný deň alebo o ňom ešte len uvažujete, ak máte plnú hlavu predsvadobných príprav, alebo sa okolo svadobných salónov ešte len prechádzate, urobte pre vašu spoločnú budúcnosť ešte niečo, čo váš vzťah posilní. Dajte vašej vysnívanej svadbe ešte jedno kritérium – kvalitnú prípravu.

13. 11. 2022

Farská púť do Krakova – Vianočné trhy

Prihlásiť sa je možné na pripravený hárok vzadu v kostole do 26. novembra (t.j. sobota). Je objednaný jeden autobus. Jedná sa o celodenný výlet.