22. 10. 2023

GODZONE TOUR 2023

Srdečne Ťa pozývame ťa na Godzone tour 2023! Na Godzone tour zažiješ originálny hudobno-tanečný program, vypočuješ si skutočné príbehy ľudí zo života s Bohom, uvidíš inovatívnu video-produkciu a mnoho ďalšieho. VSTUP JE ÚPLNE ZDARMA!

18. 10. 2023

Misijná nedeľa – 22. október 2023

Vo všetkých kostoloch na Slovensku sa v tomto roku bude sláviť Misijná nedeľa 22. októbra. Cirkev je viac ako náš kostol, do ktorého pravidelne chodíme. Cirkev je celosvetové spoločenstvo. Misijnú nedeľu slávia farnosti celého sveta, aj tie najchudobnejšie. Je to najstaršia a najväčšia akcia solidarity na celom svete.

7. 10. 2023

Ukončenie motrkárskej sezóny

Rímskokatolícka farnosť Kolačkov a Chmeľnica Vás srdečne pozývajú na slávnostné ukončenie motorkárskej sezóny s požehnaním medajlónikov sv. Krištofa. Zraz v sobotu 14. októbra 2023 o 13.00 hod. pred kostolom sv. Michala, archanjela v obci Kolačkov.

Program AMORIS pre manželov v Starej Ľubovni

Milí manželia, pozývame vás na Program AMORIS pre manželov zameraný na posilnenie manželstva, lepšie pochopenie manželského partnera a posilnenie vzájomnej dôvery. O deti sa počas programu postarajú animátori. Miesto konania: ZŠ a MŠ sv. Cyrila a Metoda, Štúrova 3, Stará Ľubovňa Dátum a čas: 14. a 15. október, od 14.00 - 17.30 hod.

Koncert - Kolačkovská kalvária - nedeľa 1.10.2023

Srdečne pozývame do Kolačkova na koncert, ktorý sa uskutoční na Kolačkovskej kalvárii v nedeľu 01. októbra 2023 so začiatkom o 15.00 hod.

NOVÝ DIECÉZNY SPIŠSKÝ BISKUP

Dňa 8. septembra 2023, na sviatok Narodenia Panny Márie, vymenoval Svätý Otec František nového diecézneho biskupa pre Spišskú diecézu. Stal sa ním dp. prof. František Trstenský, doterajší farár a dekan v Kežmarku.

1. 5. 2023

Modlitebný deň detí a mládeže za mier a pokoj vo svete

Všetkých nás sa dotýka vážna situácia, ktorá dnes ohrozuje pokoj a mier na celom svete, zvlášť teraz na Ukrajine. Panna Mária vo Fatime prosila deti, aby sa modlili sv. ruženec za ukončenie vojny a prevenciu pred novou. Svätý Otec František zasvätil Rusko a Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Radi by sme v týchto intenciách pozvali všetky deti, mládež a rodiny k modlitbe za pokoj a mier vo svete, za ukončenie vojen.

Pozvánka od biskupov na Svetové dni mládeže 2023

Zakladateľom a prvým usporiadateľom Svetových dní mládeže bol sv. Ján Pavol II.  Jeho cieľom bolo umožniť osobné stretnutie s Kristom, ktorý mení životy; priniesť pokoj, jednotu a bratstvo do krajín a národov prostredníctvom mládeže, ktorá ju zastupuje práve na týchto dňoch. Okrem toho rozvíja aj spôsoby novej evanjelizácie určenej mladým ľuďom.

Misijná púť detí v Levoči 2023

Celodenné podujatie pre deti, ktoré má charakter púte. Koná sa v mesiaci máj. Program tvoria putovanie, piesne, katechéza a spoločná sv. omša. Misijná púť detí je príležitosťou poďakovať koledníkom Dobrej noviny za ich vianočné koledovanie. eRko organizuje púte detí v spolupráci s diecézami, na ktorých území sa nachádzajú pútne miesta.

25. 4. 2023

Deň otvorených dverí kňazského seminára 2023

Srdečne vás pozývame na Deň otvorených dverí - 30.4.2023 - do kňazského seminára.